Bizi Arayın: +90 312 922 0 912

Türkiye'nin Online Prezervatif Satış Mağazasına Hoşgeldiniz!

Gösterilen 1 - 10 / Toplam : 14

sayfa başı
Sayfa :
  1. 1
  2. 2

Tarihin en ince prezervatifi üretildi

23 Mart 2018 20:50:28 +03

Son yıllarda Yaz ve Kış Olimpiyat Oyunları rekor sayıda prezervatif dağıtımına sahne olurken Japon prezervatif üreticilerinin Tokyo'da düzenlenecek 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları için büyük planları var.

OLİMPİYAT KÖYÜNDE BEDAVA DAĞITILIYOR

Rio'daki 2016 Yaz Olimpiyatı'nda 10.500 yarışmacı için 450.000, Pyeongchang'daki 2018 Kış Olimpiyatı'nda 2.925 yarışmacı için 110.000 prezervatif dağıtılmasının ardından gözler 2020 Tokyo'ya çevrildi.

Japon prezervatif üreticileri, 2020 Yaz Olimpiyatı'nı 'altın madalyalı buluşumuz' dedikleri ultra ince prezervatifler için bir tanıtım ve tüketim platformuna dönüştürmeyi planlıyor.

VARLA YOK ARASI

Bahsedilen prezervatifler 0.01 milimetre inceliğinde, varla yok arası prezervatifler. Poliüretandan üretilmeleri sayesinde prezervatifin standart malzemesi latekse alerjisi bulunan kişiler tarafından da kullanılabiliyor.

SADECE JAPONYA ÜRETEBİLİYOR

Sagami Kauçuk Endüstrisi şirketinin yöneticilerinden Hiroshi Yamashita, ultra ince prezervatif üretimleriyle gururlu:

''Şu anda 0.01-0.02 mm inceliğinde prezervatifleri sadece Japonlar üretebiliyor. Tokyo'da düzenlenecek 2020 Yaz Olimpiyat Oyunlarını, Japonya'nın bu yüksek teknolojisinden dünyayı haberdar etmek için eşi bulunmaz fırsat olarak görüyoruz.''

İNGİLİZ VE AMERİKAN ŞİRKETLERİNİN GERİSİNDELER

Doğum kontrol haplarının ancak 1999'da piyasaya çıktığı Japonya'da prezervatif, hep en popüler gebeliği önleme yöntemi olageldi. Ancak Japon prezervatif üreticileri, uluslararası satışlarda İngiliz Durex ve Amerikan Trojan'ın gerisinde kaldı.

Yamashita'ya göre Avustralyalı şirket Ansell'in prezervatif birimini satın alan Okamoto üçüncülüğe, Sagami de dördüncülüğe oynuyor artık.

1934'ten beri bu sektörde olan Sagami, 2000'lerde nüfusun yaşlanması ve gençlerin de bekarlığı tercih etmesi, hatta sekse ilgisiz kalması karşısında piyasayı yeni bir icatla canlandırma yoluna gitti.

2013'te yerel piyasaya 0.01 mm inceliğinde prezervatifleri sürmesinden beri satışlarında yeniden yükseliş yaşayan Sagami, poliüretan prezervatif üretimini Malezya'da gerçekleştirse de ürünleri Japonya'da 6 farklı kalite testinden geçiriyor.

100 BİN İTMEYE DAYANIKLI

Ultra ince prezervatiflerin de en az 100 bin itmenin yarattığı sürtünmeye dayanıklı olması gerekiyor. Sagami'nin koyduğu üst limit bu.

0.01 mm inceliğinde prezervatif üretimine 2015'te geçen Okamoto'nun pazarlama müdürü Tomonori Hayaşi, ürünlerinin 2020 Tokyo Olimpiyatı'nda peynir-ekmek gibi kapışılmasını beklediklerini söyledi.

Yamaşita da Olimpiyat'a evsahipliği yarışını Tokyo kazandığında akıllarına ilk gelenin sporcu köyünde prezervatif dağıtmak olduğunu, yıllardır bunun hayalini kurduklarını belirtti. (Kaynak: Sputnik)

Nitekim 2020 yaklaşırken üretimini artıran Sagami, Malezya'da yeni fabrika açmaya hazırlanıyor.

Japon şirketlerin 2016'daki toplam prezervatif üretimi 417 milyondu.

Kaynak: BirGün

Posted in Genel By Prezervatifler.com

Yalnızca cinsel yolla bulaşan AIDS'e karşı en etkili çözüm prezervatif.

Bana bir şey olmaz mantığı ile hareket edildiği sürece AIDS yayılımında artışlar kaçınılmaz olur.

Ünlü bir prezervatif markası, Dünya AIDS Günü'nde, yetişkinlerin seks davranışlarını incelediği bir araştırmanın sonuçlarını yayınladı. 

Buna göre yetişkinliğe yeni adım atmış sayılan 18 ve 24 arasındaki yaş gruplarına mensup bireylerin yarısından fazlası cinsel ilişki esnasında prezervatif kullanmıyor. Yine aynı yaş grubuna mensup her 10 kişiden birisi, prezervatif taşıyan partneri ile birlikte olmayı tercih etmiyor. Birleşmiş Milletler HIV/AIDS Programı, AIDS hastalığını 2030 yılı itibari ile sonlandırmayı planlıyor ve bunun için birçok çalışma ve proje düzenliyor. Fakat yetişkinliğe yeni adım atan bireylerdeki prezervatif kullanmama trendi bu hedefin başarılması önünde büyük bir engel gibi görünüyor.

Siz, siz olun ve cinsel ilişkide mutlaka prezervatif kullanın. Bir anlık zevk için bir ömür boyu taşıyacağınız bir hastalığın kurbanı olmayın.

Kaynak

Posted in Genel By Prezervatifler.com

Yapılan araştırmalara göre Türkiye'de gençler arasında en sık kullanılan korunma yöntemi, dışarı boşalma, bir başka deyişle geri çekilme yöntemi. Erkekler bakkal veya marketten prezervatif aldıkları zaman, mutlaka ihtiyaçları olmayan başka ürünlerle birlikte satın alıyorlar.

Hürriyet'ten Ayşe Arman'ın Seksolog Rayka Kumru ile röportajından bazı bölümler şöyle:

Tezini, Türkiye’de 18-24 yaş arası gençlerin korunma yöntemleri, tutum ve deneyimleri üzerine yapmışsın. Nasıl sonuçlar çıktı?

Beni şaşırtan sonuçlar çıktı: 1. Korunma yöntemlerine dair bilgi konusunda yetersiziz. 2. Gençler, korunma yöntemlerine dair değişik stratejiler geliştirmiş. 3. Kimi erkek kendi mahallesindeki bakkaldan prezervatif almayı seçiyor, kimi erkek de kız arkadaşı olduğu biliniyor diye bir üst mahalleden prezervatif almayı seçiyor. 4. Kimi kadın, politik bir duruş ve bir başkaldırı olarak doğum kontrol hapını ve prezervatifi gidiyor eczaneden alıyor. 5. Kaş kaldıran, yüzük var mı diye parmağını kontrol eden oluyormuş, kimi buna aldırıyor, utanıyor; kimi ise sinirleniyor. 

ERKEKLER PREZERVATİFİ BAKKALDAN ALIYOR

Başka böyle ilginç saptamalar?

Erkekler bakkal veya marketten prezervatif aldıkları zaman, mutlaka ihtiyaçları olmayan başka ürünlerle birlikte satın alıyorlar. Mesela sakız, jilet, deodorant gibi gündelik malzemelerle... Arada kaynayıp gitsin diye böyle enteresan stratejiler geliştirmişler.

Röportajdan anlaşılacağı üzere, değişik bahanelerimiz ve stratejilerimiz var. Ancak bu kadar yorulmanıza ve nasıl alacağım diye kara kara düşünmenize veya sırf prezervatif almak için yanında turşu almanıza gerek yok :) Prezervatifler.com'a sipariş verin, gizli paketiniz dilediğiniz adrese (veya kargo şubesine) gelsin, üstelik ücretsiz kargo ile. Sizce de daha kolay değil mi?

Kaynak

Etiketler:

Posted in Genel By Prezervatifler.com

Kötü Sürprizlere Meydan Okuyan Prezervatif

12 Eylül 2017 09:04:43 +03

Ürettiği seks oyuncakları ve vibratörlerle ünlü İsveçli şirket LELO, “son 70 yılda kondom teknolojisinde yapılmış en büyük inovasyon” olarak nitelendirilen bir prezervatif tasarımına imza attı

Hex Prezervatif

HEX isimli ürünü bu kadar iddialı kılan şey, dünyanın en güçlü ve en dayanıklı maddesi grafenin moleküler yapısından ilham alınarak geliştirilmiş altıgen yapısı. Bu yapı, prezervatiflere dair tüm memnuniyetsizlikleri (kayıp çıkma, yırtılma,
zevki azaltma gibi) ortadan kaldırma iddiasını taşıyor.

Tamamı Yırtılmıyor


Yüksek dayanıklılık iddiasıyla piyasaya sürülen HEX’in herhangi bir yerinde bir delik açılsa bile, diğer prezervatiflerin aksine, hasar bir hücrede sabit kalıyor. Böylece prezervatifin tamamı yırtılmamış oluyor. Ürün bu özelliğiyle yeterince dikkat çekici olsa da iddiası bununla sınırlı değil. HEX, çok ince yapısı sayesinde partnerler arasındaki ısı geçişini maksimum seviyeye çıkarıyor ve böylece zevki de maksimize etmeyi amaçlıyor.

Kaynak

Posted in Genel By Prezervatifler.com

ABD’nin Las Vegas kentinde, seks oyuncağı üreten LELO’ya ait bir depoya giren iki hırsız, 30 bin prezervatif çaldı. Firma, hırsızları ‘dünyanı en azgın hırsızları’ olarak nitelendirdi.

Las Vegas’ta iki hırsız, gözlerine kestiği İsveçli seks oyuncağı firması LELO’nun deposuna ‘dadandı.’ Hırsızlar depoya ilk girişlerinde 30 bin prezervatif çaldı, ikinci soygunda ise yanlarında değeri 9 bin dolardan fazla olan çeşitli oyuncaklar götürdü.

LELO, hırsızların izini bulabilmek için güvenlik kamerasına yansıyan soygunun görüntülerini Twitter’da paylaştı. Videoyu paylaşırken de “Soyulduk ve hırsızların ganimetleriyle ne yapacaklarını biliyoruz. Videomuz var!” ifadelerini kullandı.

‘NE TÜR BİR PARTİ BU?’

Firmanın internet sitesinden yapılan açıklamada ise hırsızlar ‘dünyanın en azgın hırsızları olarak nitelendirilerek şu ifadelere yer verildi: “BU İNSANLAR NE TÜR BİR PARTİ YAPIYOR! Sponsorluk veya herhangi bir şey yapabilirdik. Bir davet iyi olurdu.”

Kaynak

Posted in Genel By Prezervatifler.com
Her şey akıllandı demiştik, ancak bu kadar ileri gideceğini düşünmedik..

Günümüzde birçok ürünün akıllandığına şahit oluyoruz. Akıllı telefonlar ile başlayan furya, akıllı televizyon, akıllı saat, akıllı oyuncak vs derken “Daha ne kadar ilerleyebilir?” diye düşünürken British Condoms bu akıllı dünyasına son noktayı koydu. iCon adını verdikleri akıllı prezervatif (!) ile akıllı cihazlar dünyasında çığır açan firma, “Dünyanın İlk Akıllı Prezervatifi”ni duyurdu.

i.con akıllı prezervatif

Klasik prezervatiflerden farklı olarak tek seferlik değil, defalarca kullanılabilen iCon, aynı zamanda akıllı olmasını içerisindeki nanoçipe borçlu. “Ne işe yarayacak?” diye düşünüyorsanız normal kondom gibi kullanılan iCon, bluetooth ile telefonunuza bağlanarak cinsel ilişki sırasında yaktığınız kalori, birleşme sırasındaki hızınız ve toplam süreniz gibi garip verileri tutarken, vücut ısınızı da loglayarak verilerinizi bulut ortamında saklıyor.

Bu yazıyı buradan aldık 

 

 

 

Posted in Genel By Prezervatifler.com

Prezervatif istenmeyen gebeliklere ve cinsel yolla bulaşabilecek hastalıklara karşı alınabilecek önlemlerin en başta geleni ve en etkilisi. Ancak buna rağmen bu yolu tercih etmeyen ve istenmeyen sonuçlarla karşılaşan çift sayısı hiç de azımsanacak oranda değil.

prezervatif-yanlis-kullanim 1

1- Doğru yüzeyi giydirmek

İlk sırada prezervatifin doğru yüzeyini iç-dış yapmayı beceremeyenler var. Bu hatanın sonucunda prezervatifin yüzeyinde bulunan spermisitler işlevsiz hale geliyor ve istenmeyen gebeliklerin önlenmesinde etkisiz kalabiliyor.

prezervatif-yanlis-kullanim 3

2- Çift prezervatif takmak
"Bunu da deneyen var mı demeyin?" uzmanların açıklamasına göre çokca var. Ancak bu da ilişki sırasında yaşanabilecek olumsuzluklara engel olmak değil riskin artmasına neden oluyor. Bu durum boşalma hissinizin kaybolmasına sebep olabilir.

prezervatif-yanlis-kullanim 2

3- Prezervatifi geç takmak
Partnerlerin yanlışlarından birisi de prezervatifi geç takmak. Ön sevişmenin uzun sürdüğü durumlarda prezervatifi geç takmak isteyen çiftler, boşalma anından önce yaşanabilecek penetrasyon durumunda meydana gelebilecek riskleri de göze almış oluyor.

prezervatif-yanlis-kullanim 5

4- Sertleşmeden önce prezervatif takmak

Penisin sertleşmesinden önce prezervatif takmak kondomun penise düzgün oturmamasına neden olabilir. Bu sizin ereksiyon olamamanıza da meydan verebilir.

prezervatif-yanlis-kullanim 6

5- Süresi geçmiş prezervatif kullanmak

Uzmanlar bu konuda çok hassas. Dr. Turek, son kullanım tarihi geçen bir ilaç ya da yemek nasıl kullanılamayacak bir ürün halini alıyorsa aynı şey prezervatifler içinde geçerli. Son kullanım tarihi geçen ürünler sizi korumakta pek başarılı olmayabilir.

prezervatif-yanlis-kullanim 9

6- Yanlış ürün seçimi

Erkekler bu konuda gurur yaparak gerçekçi olmayan boyutlarda prezervatif seçimi yapabilir. Ancak bu kullanım sırasında çeşitli sızıntılara neden olabilir.

prezervatif-yanlis-kullanim 10

7- Aynı ürünü tekrar kullanmak

Geri dönüşüm günümüzde çok önemli bir yer tutuyor ancak söz konusu prezervatifler olduğunda bunu denememek gerekiyor. Dr. Turek'e göre aynı prezervatifi kullanmak bir cerrahın daha önce başka bir ameliyatta kullandığı eldiveni tekrar kullanması kadar tehlikeli. Mikroplar size korkulu sonuçlar yaşatabilir.

prezervatif-yanlis-kullanim 11

8- Hatalı / Yırtık üretilmiş prezervatif

Bu çok düşük bir ihtimal olsa da kullanım öncesi ürünü iyice kontrol etmek gerekiyor. Ürün üzerinde var olan herhangi bir yırtık sonraki günlerinizi kabusa çevirebilir

Kaynak

Posted in Genel By prezervatifler.com

Prezervatif otomatını soyarken öldü

29 Aralık 2015 15:21:30 EET

Prezervatif Otomatını Soyarken Öldü

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nin Münsterland bölgesinde önceki gün prezervatif otomatındaki paraları almak için iki arkadaşıyla birlikte otomatı kendi yaptıkları patlayıcıyla havaya uçurmak isteyen 29 yaşındaki bir kişi, otomattan kopan demir parçanın kafasına isabet etmesi üzerine hayatını kaybetti.

Bild gazetesinin bildirdiğine göre, yerleştirilen patlayıcı üç kafadarın güvenli bir bölgeye ulaşmasından önce patlayınca, darmadağın olan otomattan kopan metal parça soygunculardan birisinin kafasına isabet etti. Arkadaşları tarafından hemen hastaneye götürülen yaralı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Bir kişinin yaşamını yitirdiği soygun girişimine katılan diğer iki kişi hakkında ise, soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Kaynak: milliyet.com.tr

Posted in Genel By prezervatifler.com

Star Wars Temalı Condom Ürettiler

17 Aralık 2015 14:39:00 EET

Prezervatif üreten bir şirket, Yıldız Savaşları temalı kondomlarını piyasaya sürdü. Karanlık taraf temalı kondomların ambalajının üstünde Darth Vader'in resmi var.

Star Wars Condom

Prezervatif üreten Graphic Armor adında Amerikalı bir şirket, Yıldız Savaşları temalı kondom üretti.

İNSANLARIN kONDOMLARA BAKIŞ AÇILARINI DEĞİŞTİRMEK İSTİYORLAR

Prezervatif sektöründe 25 yıllık bir tecrübeye sahip şirket, insanların kondomlara bakış açılarını değiştirmek istiyor. Şirket, Yıldız Savaşları temalı kondomlarını piyasaya sürdü.

Şirketten Adam Glickman, "Yıldız Savaşları temalı ürünlerimizi dokuz ay önce piyasaya çıkardık." diyor.

"SENİN BABAN OLMAYACAĞIM"

Firma iki çeşit kondom sunuyor. Karanlık taraf temalı kondomların ambalajının üstünde Darth Vader'in resmi var ve üzerinde "Senin baban olmayacağım" yazıyor. Diğer kondomların üstünde ise idman yapan bir jedi resmi var.

Condomların tanesi yaklaşık 3 Euro'dan satılıyor.

Kaynak: Metro.co.uk, Alison Lynch.

Posted in Genel By prezervatifler.com

Fransız tasarım birlikteliği Made In Love, prezervatif tarihinde bir ilke imza atmak amacıyla bağışlarınızı bekliyor. “Dünyanın ilk grafik tasarımlı prezervatifleri” olarak tanıttıkları prezervatif modellerini Kiss Kiss Bank Bank isimli kampanya sitesinde tanıtan ekip, 15.000 Euro’luk bütçeye ulaşmaları halinde ürünlerini piyasaya sunacak.

Sanatsal Prezervatif

Maëlle De La Forge, Alex & Marine, Anna Borowski ve Lilyloca isimli sanatçıların elinden çıkan tasarımların yer aldığı dört prezervatif modeli, sanat ve seksi bir kez daha yakınlaştırmaya aday.

Sanatsal Prezervatif - 2

 

Made In Love’a destek olmak isterseniz buraya bakabilirsiniz. Tanıtım videosunu da izlemeden geçmeyin.

Kaynak

Posted in Genel By Prezervatifler.com

Gösterilen 1 - 10 / Toplam : 14

sayfa başı
Sayfa :
  1. 1
  2. 2