Bizi Arayın: +90 312 284 2779

Türkiye'nin Online Prezervatif Satış Mağazasına Hoşgeldiniz!

Gösterilen 1 - 10 / Toplam : 11

sayfa başı
Sayfa :
  1. 1
  2. 2

Kötü Sürprizlere Meydan Okuyan Prezervatif

12 Eylül 2017 09:04:43 EEST

Ürettiği seks oyuncakları ve vibratörlerle ünlü İsveçli şirket LELO, “son 70 yılda kondom teknolojisinde yapılmış en büyük inovasyon” olarak nitelendirilen bir prezervatif tasarımına imza attı

Hex Prezervatif

HEX isimli ürünü bu kadar iddialı kılan şey, dünyanın en güçlü ve en dayanıklı maddesi grafenin moleküler yapısından ilham alınarak geliştirilmiş altıgen yapısı. Bu yapı, prezervatiflere dair tüm memnuniyetsizlikleri (kayıp çıkma, yırtılma,
zevki azaltma gibi) ortadan kaldırma iddiasını taşıyor.

Tamamı Yırtılmıyor


Yüksek dayanıklılık iddiasıyla piyasaya sürülen HEX’in herhangi bir yerinde bir delik açılsa bile, diğer prezervatiflerin aksine, hasar bir hücrede sabit kalıyor. Böylece prezervatifin tamamı yırtılmamış oluyor. Ürün bu özelliğiyle yeterince dikkat çekici olsa da iddiası bununla sınırlı değil. HEX, çok ince yapısı sayesinde partnerler arasındaki ısı geçişini maksimum seviyeye çıkarıyor ve böylece zevki de maksimize etmeyi amaçlıyor.

Kaynak

Posted in Genel By Prezervatifler.com

ABD’nin Las Vegas kentinde, seks oyuncağı üreten LELO’ya ait bir depoya giren iki hırsız, 30 bin prezervatif çaldı. Firma, hırsızları ‘dünyanı en azgın hırsızları’ olarak nitelendirdi.

Las Vegas’ta iki hırsız, gözlerine kestiği İsveçli seks oyuncağı firması LELO’nun deposuna ‘dadandı.’ Hırsızlar depoya ilk girişlerinde 30 bin prezervatif çaldı, ikinci soygunda ise yanlarında değeri 9 bin dolardan fazla olan çeşitli oyuncaklar götürdü.

LELO, hırsızların izini bulabilmek için güvenlik kamerasına yansıyan soygunun görüntülerini Twitter’da paylaştı. Videoyu paylaşırken de “Soyulduk ve hırsızların ganimetleriyle ne yapacaklarını biliyoruz. Videomuz var!” ifadelerini kullandı.

‘NE TÜR BİR PARTİ BU?’

Firmanın internet sitesinden yapılan açıklamada ise hırsızlar ‘dünyanın en azgın hırsızları olarak nitelendirilerek şu ifadelere yer verildi: “BU İNSANLAR NE TÜR BİR PARTİ YAPIYOR! Sponsorluk veya herhangi bir şey yapabilirdik. Bir davet iyi olurdu.”

Kaynak

Posted in Genel By Prezervatifler.com
Her şey akıllandı demiştik, ancak bu kadar ileri gideceğini düşünmedik..

Günümüzde birçok ürünün akıllandığına şahit oluyoruz. Akıllı telefonlar ile başlayan furya, akıllı televizyon, akıllı saat, akıllı oyuncak vs derken “Daha ne kadar ilerleyebilir?” diye düşünürken British Condoms bu akıllı dünyasına son noktayı koydu. iCon adını verdikleri akıllı prezervatif (!) ile akıllı cihazlar dünyasında çığır açan firma, “Dünyanın İlk Akıllı Prezervatifi”ni duyurdu.

i.con akıllı prezervatif

Klasik prezervatiflerden farklı olarak tek seferlik değil, defalarca kullanılabilen iCon, aynı zamanda akıllı olmasını içerisindeki nanoçipe borçlu. “Ne işe yarayacak?” diye düşünüyorsanız normal kondom gibi kullanılan iCon, bluetooth ile telefonunuza bağlanarak cinsel ilişki sırasında yaktığınız kalori, birleşme sırasındaki hızınız ve toplam süreniz gibi garip verileri tutarken, vücut ısınızı da loglayarak verilerinizi bulut ortamında saklıyor.

Bu yazıyı buradan aldık 

 

 

 

Posted in Genel By Prezervatifler.com

Prezervatif istenmeyen gebeliklere ve cinsel yolla bulaşabilecek hastalıklara karşı alınabilecek önlemlerin en başta geleni ve en etkilisi. Ancak buna rağmen bu yolu tercih etmeyen ve istenmeyen sonuçlarla karşılaşan çift sayısı hiç de azımsanacak oranda değil.

prezervatif-yanlis-kullanim 1

1- Doğru yüzeyi giydirmek

İlk sırada prezervatifin doğru yüzeyini iç-dış yapmayı beceremeyenler var. Bu hatanın sonucunda prezervatifin yüzeyinde bulunan spermisitler işlevsiz hale geliyor ve istenmeyen gebeliklerin önlenmesinde etkisiz kalabiliyor.

prezervatif-yanlis-kullanim 3

2- Çift prezervatif takmak
"Bunu da deneyen var mı demeyin?" uzmanların açıklamasına göre çokca var. Ancak bu da ilişki sırasında yaşanabilecek olumsuzluklara engel olmak değil riskin artmasına neden oluyor. Bu durum boşalma hissinizin kaybolmasına sebep olabilir.

prezervatif-yanlis-kullanim 2

3- Prezervatifi geç takmak
Partnerlerin yanlışlarından birisi de prezervatifi geç takmak. Ön sevişmenin uzun sürdüğü durumlarda prezervatifi geç takmak isteyen çiftler, boşalma anından önce yaşanabilecek penetrasyon durumunda meydana gelebilecek riskleri de göze almış oluyor.

prezervatif-yanlis-kullanim 5

4- Sertleşmeden önce prezervatif takmak

Penisin sertleşmesinden önce prezervatif takmak kondomun penise düzgün oturmamasına neden olabilir. Bu sizin ereksiyon olamamanıza da meydan verebilir.

prezervatif-yanlis-kullanim 6

5- Süresi geçmiş prezervatif kullanmak

Uzmanlar bu konuda çok hassas. Dr. Turek, son kullanım tarihi geçen bir ilaç ya da yemek nasıl kullanılamayacak bir ürün halini alıyorsa aynı şey prezervatifler içinde geçerli. Son kullanım tarihi geçen ürünler sizi korumakta pek başarılı olmayabilir.

prezervatif-yanlis-kullanim 9

6- Yanlış ürün seçimi

Erkekler bu konuda gurur yaparak gerçekçi olmayan boyutlarda prezervatif seçimi yapabilir. Ancak bu kullanım sırasında çeşitli sızıntılara neden olabilir.

prezervatif-yanlis-kullanim 10

7- Aynı ürünü tekrar kullanmak

Geri dönüşüm günümüzde çok önemli bir yer tutuyor ancak söz konusu prezervatifler olduğunda bunu denememek gerekiyor. Dr. Turek'e göre aynı prezervatifi kullanmak bir cerrahın daha önce başka bir ameliyatta kullandığı eldiveni tekrar kullanması kadar tehlikeli. Mikroplar size korkulu sonuçlar yaşatabilir.

prezervatif-yanlis-kullanim 11

8- Hatalı / Yırtık üretilmiş prezervatif

Bu çok düşük bir ihtimal olsa da kullanım öncesi ürünü iyice kontrol etmek gerekiyor. Ürün üzerinde var olan herhangi bir yırtık sonraki günlerinizi kabusa çevirebilir

Kaynak

Posted in Genel By prezervatifler.com

Prezervatif otomatını soyarken öldü

29 Aralık 2015 15:21:30 EET

Prezervatif Otomatını Soyarken Öldü

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nin Münsterland bölgesinde önceki gün prezervatif otomatındaki paraları almak için iki arkadaşıyla birlikte otomatı kendi yaptıkları patlayıcıyla havaya uçurmak isteyen 29 yaşındaki bir kişi, otomattan kopan demir parçanın kafasına isabet etmesi üzerine hayatını kaybetti.

Bild gazetesinin bildirdiğine göre, yerleştirilen patlayıcı üç kafadarın güvenli bir bölgeye ulaşmasından önce patlayınca, darmadağın olan otomattan kopan metal parça soygunculardan birisinin kafasına isabet etti. Arkadaşları tarafından hemen hastaneye götürülen yaralı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Bir kişinin yaşamını yitirdiği soygun girişimine katılan diğer iki kişi hakkında ise, soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Kaynak: milliyet.com.tr

Posted in Genel By prezervatifler.com

Star Wars Temalı Condom Ürettiler

17 Aralık 2015 14:39:00 EET

Prezervatif üreten bir şirket, Yıldız Savaşları temalı kondomlarını piyasaya sürdü. Karanlık taraf temalı kondomların ambalajının üstünde Darth Vader'in resmi var.

Star Wars Condom

Prezervatif üreten Graphic Armor adında Amerikalı bir şirket, Yıldız Savaşları temalı kondom üretti.

İNSANLARIN kONDOMLARA BAKIŞ AÇILARINI DEĞİŞTİRMEK İSTİYORLAR

Prezervatif sektöründe 25 yıllık bir tecrübeye sahip şirket, insanların kondomlara bakış açılarını değiştirmek istiyor. Şirket, Yıldız Savaşları temalı kondomlarını piyasaya sürdü.

Şirketten Adam Glickman, "Yıldız Savaşları temalı ürünlerimizi dokuz ay önce piyasaya çıkardık." diyor.

"SENİN BABAN OLMAYACAĞIM"

Firma iki çeşit kondom sunuyor. Karanlık taraf temalı kondomların ambalajının üstünde Darth Vader'in resmi var ve üzerinde "Senin baban olmayacağım" yazıyor. Diğer kondomların üstünde ise idman yapan bir jedi resmi var.

Condomların tanesi yaklaşık 3 Euro'dan satılıyor.

Kaynak: Metro.co.uk, Alison Lynch.

Posted in Genel By prezervatifler.com

Fransız tasarım birlikteliği Made In Love, prezervatif tarihinde bir ilke imza atmak amacıyla bağışlarınızı bekliyor. “Dünyanın ilk grafik tasarımlı prezervatifleri” olarak tanıttıkları prezervatif modellerini Kiss Kiss Bank Bank isimli kampanya sitesinde tanıtan ekip, 15.000 Euro’luk bütçeye ulaşmaları halinde ürünlerini piyasaya sunacak.

Sanatsal Prezervatif

Maëlle De La Forge, Alex & Marine, Anna Borowski ve Lilyloca isimli sanatçıların elinden çıkan tasarımların yer aldığı dört prezervatif modeli, sanat ve seksi bir kez daha yakınlaştırmaya aday.

Sanatsal Prezervatif - 2

 

Made In Love’a destek olmak isterseniz buraya bakabilirsiniz. Tanıtım videosunu da izlemeden geçmeyin.

Kaynak

Posted in Genel By Prezervatifler.com

Güvenli Seks Emojisi Geliyor - Kondom Emoji

21 Kasım 2015 10:23:02 EET

Dünyanın İlk Resmi Güvenli Seks Emojisi Geliyor!

Condom Emoji!

Güvenli seksi emoji ile ima etmekte bir sakınca var mı? 18-25 yaş arasındaki gençlerin dünya genelinde mesaj yolu ile emoji kullanarak bunu ima ettikleri bir gerçek. Ancak şimdiye kadar güvenli seksi ima eden bir emoji yoktu.

Durex gençleri güvenli seks konusunda bilinçlendirmek için mesajlarında kullanılmak üzere adına tasarlanmış emojileri kullandırmayı hedefliyor.

Durex Market direktörü Karen Chrisholm yaptığı açıklamada

Bu emoji gençleri güvenli seks konuşma konusunda onların üzerilerindeki utangaçlığı atmasının üstesinden gelmesine yardımcı olacağını, HIV ve AIDS gibi cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı prezervatif kullanmanın önemi konusunda gençleri bilinçlendirmeye yardımcı olacağını söyledi.

Durex yaptığı araştırmada 18-25 yaş arasındaki katılımcıların %84'ünün emoji kullanarak seksten bahsetme konusunda daha rahat hissettiklerini ortaya koyduğunu söylüyor.

Durex 1 Aralık Dünya AIDS Gününde Unicode Consorsium için kendi prezervatif emojisi sunmayı planlıyor.

Tanıtım videosunu altyazılı olarak aşağıda;

 

Kaynak

 

Posted in Genel By Prezervatifler.com

Akıllı prezervatif üretildi

17 Kasım 2015 14:16:26 EET

İngiltere'de Newton Akademisi'nden öğrenciler, cinsel yolla bulaşan hastalıklarla temas ettiğinde renk değiştiren bir prezervatif üretti.

İngiltere'nin Ilford kentindeki Isaac Newton Akademisi'nden öğrenciler cinsel yolla bulaşan hastalıklarla temas ettiğinde renk değiştiren bir prezervatif üretti.
 
BAKTERİLERİN ÖNÜNE GEÇECEK
 
Yaşları 13-14 olan Londra'daki 3 erkek öğrencinin yarattığı ve S.T.EYE adını verdiği prezervatifin içinde frengi ve klamidya gibi enfeksiyonları tanımaya programlanmış ufak bir gösterge bulunduğu ve bu göstergenin temas ettiği bakterinin türüne göre farklı renkler aldığı açıklandı.
 
AKILLI PREZARVATİF ÜRETTİLER
 
İcatlarıyla Sağlık inovasyonu dalında 'TeenTech' ödülü kazanan öğrenciler konuyla ilgili yaptıkları basın açıklamasında "S.T.EYE sayesinde cinsel yolla bulaşan hastalıkları tespit etmek hiç olmadığı kadar kolay ve güvenli hale gelecek. İnsanlar doktora gitme gereği duymadan evlerinin rahatlığında taşıdıkları hastalıkları görüp hemen önlem alabilecek." dedi. 
Genç mucitler, TeenTech öldülünü almayı başardıkları için Buckingham Sarayı'na gidip Kraliçe ile de bir araya gelecek.
 

 

Posted in Genel By prezervatifler.com

Prezervatif HIV’den korunmada hâlâ önemli

20 Temmuz 2015 16:01:11 EEST

Prof. Norbert Brockmeyer

AIDS araştırmacısı Prof. Norbert Brockmeyer, prezervatifin HIV’den korunmada hâlâ önemli olduğunu söylüyor. Brockmeyer Kanada’da 19-22 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek AIDS konferansının katılımcılarından da biri.

DW: Kanada'nın Vencouver ketinde düzenlenecek Uluslararası AIDS Toplumu Konferansı (IAS) göz önünde bulundurulduğunda HIV/AIDS ile ilgili olarak hangi konuların ön planda olduğu söylenebilir?

Norbert Brockmeyer: Benim için en önemlisi toplumun tüm kesimlerinin aydınlatılması, özellikle de AIDS'in en yüksek oranda görüldüğü ülkelerde. Çifte strateji uygulanmak zorunda: İnsanlar bu virüsün bulaşıcı olduğunu ve bulaşma yollarını bilmek zorundala. HIV'in bulaşması durumunda da sağlıklarını korumak için en erken dönemde ilaca erişim imkanlarına sahip olmalılar. Bu ilaçlar, virüsün cinsel partnerlere bulaşma ihtimalini önemli oranda düşürüyor. Yani ilaçlara erişim benim açımdan en önemli konuların başında geliyor; tabii ki konferansta da tartışılacak konulardan biri olacaktır.

DW: Önleyici tedavinin (Profilaksi) önemi nedir?

Norbert Brockmeyer: Avrupa'da yürütülen iki araştırmanın sonuçlarına göre, HIV'in bulaşma riskinin yüksek olduğu kişilere uygulanan korunma amaçlı tedavi çok başarılı sonuçlar verdi. Bu araştırmalar mutlaka konferansta önemli tartışma konularından biri olacak. Özellikle de şu sorular tabii: Avrupa'da elde edilen verileri genellemek mümkün olur mu? Profilaksi kimlere için uygun? Böyle bir önleme tedavisi kimleri hedef alıyor? Zorluklar neler? Bu tedavi, tedavinin uygulandığı kişiler için ne anlama geliyor?

Çok fazla soru, az sayıda yanıt var. Prezervatif hâlâ önemini koruyor. Profilaksi, prezervatif ikame eden bir yöntem değil. Yalnızca, prezervatifin sunduğu imkanları daha da genişletiyor.

DW: AIDS araştırmaları hangi aşamada?

Norbert Brockmeyer: Bağışıklık sistemindeki etkileşimlere yoğunlaşan çok yoğun bir araştırma aktivitemiz var. Bağışlık sistemi ile virüs arasındaki etkileşime dair artık eskiye nazaran çok daha fazla şey biliyoruz. Böylelikle, yeni tedavi yöntemleri de gündeme gelebiyor. HIV'e karşı etkin bir aşı geliştirilmesi yönünde önemli olanaklar görüyoruz. Fakat bu konuda araştırmaların ilerleme kaydetmesi gerekiyor. Bu araştırmaların en güzel yanı da HIV odaklı olmamaları, tüm araştırma dünyası sonuçlardan faydalanıyor. Diğer hastalıkların ve enfeksiyonların tedavisi açısından da büyük kazanımları oluyor.

DW: Avrupa'da HIV'in en fazla etkisinde kalan ülkeler hangileri?

HIV vakaları Doğu Avrupa, yani Rusya ve Ukrayna'da çok sık görülüyor. Bunun ekonomik nedenleri olduğu gibi, HIV enfeksiyonlarına yönelik siyasi ve toplumsal bakış da önemli rol oynuyor. Rusya bunun bir örneği: Enfeksiyonlar konusunda açık bir yaklaşım sergilenmediği, virüs taşıyıcılarına ikinci sınıf insan muamelesi yapıldığı sürece bir önleme stratejisi de hayata geçirilemez. Çin'de de görüldü bu. Yıllar önce HIV resmi olarak ciddiye alınmadı, virüs taşıyıcıları toplumdan dışlandı. Daha sonra Çin çok açık bir politika uygulamaya başladı ve bu politikayla başarılı da oldu. Bu problemlere açık ve liberal bir anlayışla yaklaştığımız takdirde başarılı olabiliriz. Baskı yaptığımız sürece, HIV'le mücadeleyi kaybederiz.

©Deutsche Welle Türkçe

Gudrun Heise

(Norbert Brockmeyer Bochum Ruhr Üniversitesi Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Merkezi'nin yöneticisi ve araştırmacılarından.) 

Posted in Genel By admin admin

Gösterilen 1 - 10 / Toplam : 11

sayfa başı
Sayfa :
  1. 1
  2. 2
Comodo SSL